Owoce dobre na wzrok, które warto włączyć do diety

Dbanie o oczy to bardzo trudna sprawa, szczególnie, że mogą one zostać podrażnione nawet przez dym tytoniowy czy zbyt długą pracę przy komputerze. Dlatego też ludzie imają się różnych sposobów, aby zapewnić oczom dobrą formę, a nam dobry wzrok.

Co ciekawe, coraz więcej osób docenia wpływ diety na kondycję swoich oczu i wprowadza do codziennego menu różne owoce, które niosą ze sobą wiele witamin. Jakie to owoce? Przede wszystkim owoce mogą być źródłem witaminy C dla naszego organizmu, która jest niezbędna do syntezy kolagenu, a jednocześnie korzystnie wpływa także na naczynia krwionośne w naszym organizmie.

Jej trwały niedobór jest szczególnym zagrożeniem dla naczyń spojówki i może prowadzić do ich kruchości. Dlatego w swoim codziennym jadłospisie warto zawrzeć owoce cytrusowe, które emanują tą witaminą, takie jak cytryna, grejpfrut czy też pomarańcze.

Bardzo ważna jest także witamina A. Zwalcza wolne rodniki, a dodatkowo wspomaga funkcjonowanie fotoreceptorów siatkówki oka.

Niedobór tej witaminy może być bardzo dotkliwy dla naszych oczu – to powód chociażby kurzej ślepoty czy też blizn rogówki. Bogatym źródłem witaminy A są brzoskwinie czy też pomidory.

Warto pamiętać jednak także o tym, że nie tylko owoce mogą pomóc naszym oczom. Mogą to być również warzywa, jak i produkty oparte na mleku takie jak maślanka czy też czyste mleko.

Warto przychylnym okiem spojrzeć także w kierunku kaszy gryczanej czy też razowego pieczywa. Wszelkie te składniki warto mieć w swoim menu, oczywiście w rozsądnych ilościach.

Next Post

Higiena czytania. Co można zrobić, by nie forsować wzroku?

czw Gru 8 , 2016
O wzrok trzeba dbać, a można to robić w różnoraki sposób. O bezpieczeństwo naszych oczu należy dbać także w trakcie czytania, a szczególnie, że można to robić w bardzo prosty