Nadmierne łzawienie oczu. O czym może to świadczyć?

Łzawienie oczu to często po prostu pierwszy symptom, że z naszymi oczami i naszym wzrokiem nie wszystko jest okej. O czym mogą świadczyć nienaturalne łzy płynące z naszych oczu? O jakiej chorobie czy schorzeniu mogą informować? Paradoksalnie łzawienie może oznaczać suchość oczu. To naturalna reakcja organizmu, gdy powierzchnia oka jest zbyt sucha.

Najczęściej nadmierne łzawienie można zauważyć w trudnych i nietypowych warunkach atmosferycznych, na przykład podczas porywistego wiatru czy mrozu, jak i w wyniku narażenia oczu na działanie dymu tytoniowego. Bardzo często łzawienie oczu powodowane jest przez podrażnienie oka. Tutaj przyczyny mogą być naprawdę różne – zaczynając od ciała obcego w oku, przez rosnący jęczmień, aż po zapalenie spojówek.

Do problemów z łzawieniem mogą doprowadzić także soczewki. Szczególnie, gdy nie dbamy o ich higienę lub też wykorzystujemy je przez dłuższy czas. Często jest to także sygnał, że soczewka nie nadaje się już do użytku lub potrzebuje dokładnego przemycia.

Tutaj łzawienie najczęściej współwystępuje z zaczerwienieniem i pieczeniem oczu. Co ciekawe, nasze oczy mogą łzawić także z powodu problemów z nosem. Łzawienie może pojawiać się razem z katarem, a wtedy oznaczać może nieżyt nosa.

Najczęściej spowodowane to jest wirusem. Należy pamiętać o tym, że nadmierne łzawienie oczu to zawsze stan ostrzegawczy, który jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas, to powinien trafić pod ocenę okulisty. Dlatego też nie lekceważmy łez, które mają nas ostrzec i pomóc naszym oczom!.

Next Post

Kompleksowa pielęgnacja oczu

czw Paź 20 , 2016
Oczy i skóra wokół nich to jedne z najbardziej wrażliwych elementów naszego ciała. Dlatego też musimy o nie bardzo dbać i szukać takich kosmetyków oraz specyfików, które będą pomagały