Mycie i pielęgnacja oczu u niemowląt

Niemowlaki są niezwykle podatne na wszelkie zewnętrze czynniki. Bardzo podatne są też ich oczy i bardzo łatwo je podrażnić. Jak więc je myć i jakimi kosmetykami pielęgnować, aby niepotrzebnie nie narażać wzroku noworodka? Pielęgnacja oczu niemowlaka nie powinna być jednak nadto kłopotliwa i nie wymaga szczególnych ani skomplikowanych zabiegów kosmetycznych. Nie wymaga się w tym wypadku także specjalnych akcesoriów, które byłby konieczne w dbaniu o wzrok noworodka. Najczęściej wystarczą zwykłe waciki, których większość kobiet używa do demakijażu oraz dodatkowo płyn do przecierania oczu. Z pozoru wszystko wydaje się proste – nie zmienia to jednak faktu, że pielęgnacji oczu niemowląt nie można w żadnym wypadku zaniedbać.

Oczy niemowląt najlepiej przemywać dwa razy dziennie – to powinno być minimum w kwestii dbania o wzrok naszego dziecka. To ważna, ponieważ w kącikach oczu gromadzi się wydzielina, której trzeba na bieżąco się pozbywać, aby nie doprowadziła ona do powstawania infekcji. Oczy niemowląt najlepiej przemywać przy pomocy przegotowanej wody, ale można użyć także soli fizjologicznej. Należy jednak pamiętać, że soli fizjologicznej nie można podgrzewać. Warto także wiedzieć, czego wykorzystywać nie można. Do mycia oczu niemowlaków nie powinno używać się chociażby mydeł i tego typu kosmetyków, które mogą podrażniać oczy maluchów i prowadzić w rezultacie do zapalenia spojówek.

Wiele dzieci uczulonych jest także na roztwór rumianku, dlatego i jego powinno się jednoznacznie unikać.

Next Post

Akcesoria do pielęgnacji oczu i powiek

pt Wrz 30 , 2016
W codziennym dbaniu o higienę i nasz organizm, bardzo ważne jest także zabezpieczenie naszych oczu oraz powiek. Najlepiej w tym celu wykorzystać kilka podstawowych akcesoriów, które