Kompleksowa pielęgnacja oczu

Oczy i skóra wokół nich to jedne z najbardziej wrażliwych elementów naszego ciała. Dlatego też musimy o nie bardzo dbać i szukać takich kosmetyków oraz specyfików, które będą pomagały je chronić. Jednocześnie możemy chronić oczy także na wiele naturalnych sposobów.

Należy chociażby pamiętać o tym, że nasze oczy potrzebują słońca – dlatego też nie można przesadzać z okularami przeciwsłonecznymi, które zajmują nam pół twarzy. Promienie słoneczne korzystnie wpływają na oczy i skórę wokół nich, a jednocześnie pomagają w wytwarzaniu witaminy D. Z drugiej strony należy pamiętać także, że wiatr czy piasek podrażniają nasze oczy – wtedy okulary mogą być naszą pomocą.

Kobiety powinny też pamiętać o codziennym i bardzo dokładnym demakijażu. Niestety wiele osób wciąż decyduje się chodzić spać z makijażem, a rano nakładać kolejną warstwę i dodatkowo męczyć skórę. Jest to niestety bardzo niebezpieczne zarówno dla naszych oczu, jak i powiek.

Dlatego demakijaż powinnien być wykonywany codziennie, najlepiej za pomocą specjalnego płynu albo mleczka i wacików. Jeśli chcemy z czystym sumieniem uważać, że dbamy o nasze oczy, to nie zapominajmy o kontrolnych wizytach u okulisty. Tylko komputerowe badania są w stanie potwierdzić, czy nasze oczy na pewno funkcjonują tak, jak powinny.

Z kolei jeśli naszym problemem jest podrażniona skóra pod oczami, to powinniśmy skontaktować się z dermatologiem, który zaleci kremy i specyfiki wykorzystujące odpowiednie, najlepiej naturalne składniki.

Next Post

Współczesne urządzenia dbające o nasz wzrok

pt Paź 21 , 2016
Obecnie istnieje przeświadczenie, że urządzenia, szczególnie te elektroniczne, mają zgubny wpływ na nasz wzrok i tylko go psują. Tymczasem nie do końca jest to prawda i powstaje wiele urządzeń