Kiedy powinniśmy stosować sztuczne łzy?

Czasami naszym oczom nie wystarczają naturalne mechanizmy obronne i potrzebują one wsparcia z zewnątrz. Szczególnie, jeśli chodzi o ich nawilżenie. Wówczas z pomocą przychodzą różnego rodzaju specyfiki czy też krople takie jak sztuczne łzy.

Kiedy powinniśmy je stosować? Na początek warto sobie odpowiedzieć na pytanie – czym właściwie są sztuczne łzy? To preparaty, co ważne – dostępne bez recepty, które mogą pomóc szczególnie wysuszonym oczom, którym brakuje nawilżenie. Najczęściej są to też preparaty nie wykorzystujące konserwantów, przez co można je bezpiecznie stosować, nie obawiając się reakcji alergicznych. To często pierwsza reakcja na przekrwione i łzawiące oczy.

Kiedy powinniśmy je stosować? Krople nawilżające przede wszystkim mają przynieść ulgę Twoim oczom. Dlatego, gdy zmagasz się z takimi dolegliwościami, jak piasek pod powiekami, suchość oczu czy ich zmęczenie, to sztuczne łzy powinny okazać się niezwykle przydatne i pomocne. Sztuczne łzy stosuje się w wyniku chociażby spędzania zbyt długich godziny przed ekranem telewizora czy też komputera, nadmiernie wydłużonej pracy przy sztucznym oświetleniu czy też w wypadku noszenia soczewek kontaktowych.

Warto jednak pamiętać o tym, że sztuczne łzy to wciąż tylko sztuczna pomoc dla naszych oczu. Najlepiej jest dostrzec przyczyny, które prowadzą do suchości oczu i innych problemów z tym ważnym narządem naszego organizmu i wyeliminować je z naszego życia. Zmiana trybu życia może być bardzo pomocna, aby sztuczne łzy były tylko alternatywą, a nie koniecznością.

Next Post

Wskazówki, jak ułatwić codzienne funkcjonowanie z dysfunkcjami widzenia

nie Sty 1 , 2017
Wzrok to jeden z naszych najważniejszych atrybutów. Dzięki niemu poznajemy świat i rozpoznajemy przedmioty. Ktoś, kto widzi, nie może sobie wyobrazić przeżycia bez wzroku. Niestety