Czego możesz dowiedzieć się od okulisty?

Wizyty u okulisty to dla wielu z nas rzadkość. Jest to specjalista, którego nie tyle co się boimy, co do którego ciężko się wybrać. Bardzo rzadko jeździmy do okulisty na regularne kontrole, a częściej w wypadku, gdy z naszym okiem już dzieje się coś niepokojącego. Czego możemy się dowiedzieć u okulisty? Dlaczego warto regularnie badać wzrok? Oczywiście, nic w tym dziwnego, że do okulisty wybieramy się dopiero wtedy, gdy nasze oko jest podrażnione czy zaczerwienione. To naturalne. W końcu to okulista jest specjalistą, który w tej sytuacji może nam kompleksowo pomóc, przepisać określone leki czy też krople i wskazać przyczynę problemów z oczami.

Warto jednak do okulisty iść już wcześniej. Załóżmy, że w naszym oku rozwija się jaskra, która bardzo często przebiega bezobjawowo i dopiero w zaawansowanym stadium łączy się z bólem i podrażnieniem oka. Gdyby pójdziemy do okulisty, to będzie on na bieżąco monitorował stan naszego oka i dzięki temu szybciej rozpoczniemy leczenie potencjalnej groźnej choroby. A warto wiedzieć, że przez jaskrę możemy całkowicie stracić wzrok. Do okulisty warto się też regularnie wybierać, gdy mamy już stwierdzoną wadę wzroku. Szczególnie, że obecnie odchodzi się już od wykorzystywania przestarzałych tablic do badania wady wzroku, a wszystko wykonuje się za pomocą komputerowego badania optyki.

Dzięki temu będziemy wiedzieli, czy stosowane okulary korekcyjne czy też soczewki przynoszą zamierzony efekt, a wada się nie powiększa.