Akcesoria do pielęgnacji oczu i powiek

W codziennym dbaniu o higienę i nasz organizm, bardzo ważne jest także zabezpieczenie naszych oczu oraz powiek. Najlepiej w tym celu wykorzystać kilka podstawowych akcesoriów, które pomogą nam zadbać o oczy i skórę wokół nich.

Dla kobiet bardzo ważny jest demakijaż, który powinien być wykonywany codziennie. Powinien być on dokładny i wykonywany przez pomocy kilku praktycznych akcesoriów.

Przy demakijażu bardzo przydatne będą chociażby mleczka, płyny micelarne czy też dwufazowe płyny przeznaczone specjalne do tego celu. Należy jednak pamiętać o tym, żeby podczas demakijażu nie próbować niepotrzebnie rozciągać skóry wokół oczu, ani też nie pocierać powiek.

Ważnym kosmetykiem przy pielęgnacji oczu są też kremy pod oczy. Skóra w tym miejscu jest niezwykle wrażliwa i podatna na podrażnienia, dlatego warto wzmacniać ją kremami.

Kosmetyki pod oczy różnią się od tych, które wykorzystuje się do samej twarzy – zazwyczaj zawierają mniej konserwantów i substancji zapachowych, dzięki czemu nie podrażniają samych oczu i nie wpływają na nasz wzrok. Wybierając krem, warto jako główne kryterium brać nasz wiek, który pozwoli nam odpowiednio wybrać konkretny preparat.

Dla oczu bardzo przydatny może okazać się także korektor, który pomoże w wykonaniu prawidłowego makijażu. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu korektora, uda nam się ukryć, a także rozjaśnić cienie pod oczami.

Najlepsze są korektory w kolorze żółtym, o półpłynnej konsystencji – wpływa to na łatwość w ich rozprowadzaniu.

Next Post

Przyczyny częstego przekrwienia oczu

śr Paź 5 , 2016
Przekrwione oczy powinny być dla nas wyraźnym sygnałem ostrzegawczym, że z naszymi oczami dzieje się coś niepokojącego. Szczególnie, gdy ten stan się przedłuża, a nasze oczy